Etek Modelleri 

Salaş Etekler Nam-ı Diğer Çingene Etekleri

Bugün canınız işe her zamanki gibi gitmek istemedi örneğin. Bugün tüm klişe iş kıyafetlerini giymek öyle hanım hanımcık olmama modundasınız. Derdiniz ve haleti ruhiyeniz bugün sizi sıra dışı yollara götürüyor.  İçinizden bir uzun gömlek ve altına çingene eteği giymek geldi. O zaman sıkı durun kadınlar. Bu yıl kadın modası, bol etekler, uzun etek yani diğer bir deyişle çingene eteği  ile dolu. Bu yıl etekler çılgın ve rengarenk.

Uzun etekler kadınların kurtarıcısı niteliğinde aslında. Özelikle kış dönemlerinde uzun bir çizme ya da babet ile çok şık kombinler yaratmak mümkün. Yani her çeşit ayakkabı ile giymek mümkün. Yaz yada kış fark etmeksizin. Bu etek modelleri herhangi uzun salaş bir kazakla giyilebilir. Ya da bu yılın gözdelerinden bir sweatshirt ile tamamlamanız mümkün. Üstelik oldukça rahat etek tipleri bunlar.  Kullanımı çok kolay.

Bol etekler için kadın modasında bu yılın renklerine bakacak olursak, düz renkler kırmızı, bordo, yeşil, vizon, lacivert, siyahın yanı sıra neon renklerin bulunduğu limon sarısı, fuşya, pembe, kiraz kırmızısı gibi canlı ve fosforlu renkler ilk göze çarpanlar.

Kullanılan kumaşlar ise değişmekte. Bunlara da göz atacak olursak.  Kış sezonunda  sezonun kumaşları olan tüvitler, kalın penyeler,keten ve koton kumaşlar. Ama bunlar günlük kullanımlar için seçilen etek modelleri için geçerli.  Daha şık, gece kıyafetlerinde ise gece yaşamının vazgeçilmez kumaşları, saten, dantel, ipek, güpür, viskon göze çarpıyor. İlkbahar yaz sezonunda ise karşımıza bu sefer ince penyeler, kotlar karşımıza çıkmaya devam ediyor.

Gerek kış, gerek ise ilkbahar yaz sezonunda deri salaş etek  en sıra dışı kombinleri oluşturmanız için karşınıza herhangi bir mağazadan çıkabilir.  Ama illa desenliden vazgeçmem diyorsanız kamuflaj, leopar, zebra, otantik baskılar yada sezonun trendi çizgili etek de bulmak mümkün.

Related posts

One Thought to “Salaş Etekler Nam-ı Diğer Çingene Etekleri”

  1. emine

    ama bu etekleri satın alabileceğimiz yerlerinde bilgisini verseniz.

Leave a Comment