Kadın Ayakkabı 

Sandalet Modelleri

Sandaletler yazın herkesin vazgeçilmezi olarak ayakkabılıklar da ki yerini alıyor.  Kuşkusuz gerek Türkiye’de gerek ise dünyada sandalet deyince birçoğumuzun aklına Bodrum ile adı özleşmiş Ali Güven geliyor.  Tamamen el emeği ile üretilmiş ürünleri artık bir klasik olarak kabul ediliyor ve kendisinde Ali Güven sandaleti olanlar kendini şanslı hissediyor. Zira tamamen ustalık gerektiren bir çalışma olduğu hemen görülür. Bu yazı başında ona bu vesile ile bir selam vermiş olalım.

Kadın modası noktasından bakıldığında sandalet modelleri nedir sorusuna yanıt verecek olursak bu yaz açısından, işte yanıtları: Aslında sezonun ana akım trendleri bu sefer sandalet modasında karşımıza çıktı. Peki neydi o trendler sorusunun yanıtı basit. Çiçekler desen olarak ya da yan bir unsur olarak sandaletler içinde karşımıza çıktı.   Çiçek detayları birçok sandalet tipinde farklı markalarda sıkça göründü. Diğer bir detay olan taşlar, zımbalar, boncuklar burada da ön plandaydı. Özelikle plaj için ideal olan parmak arası tipler bu yaz kadın modası için devam eden modeller arasındaydı ama sandalet modası açısından en dikkat çekici detay kuşkusuz bant şeklinde ayağı saran modeller idi. Bir dönem moda olan gladyatör sandaletler ise eskisi kadar karşımıza çıkmadı. Parlak, altın gümüş renkli ürünleri de piyasada bulmak mümkündü.

Sandalet modelleri açısından durum böyle iken renkler ise yine sezonun trendi renkler olan yeşiller, pembeler, neon renkleri öne çıkarken, siyah ve beyaz ise klasik olarak yerini korumaya devam etti.  Ayrıca kırmızı ve taba rengi de unutmamak lazım.

Sandalet alırken asıl olan rahatlık olmalı zira eğer ayağınızda rahat etmiyorsanız o ürünü almanın çok da faydası olmayacaktır. Ayrıca bu yıl sadece düz sandaletler değil yüksek topuklu sandalet bulmak mümkün idi.

Related posts

Leave a Comment